Laenud laenud eraisikult välismaalt

Välislaen ehk ülemaailmne laen on finantsvahend, mille annab pank või muu finantseerimisasutus, mis asub väljaspool laenuvõtja laenud eraisikult riiki. Teise riigi asutusest raha laenamise protsess on tavaliselt sama, mis oma riigis laenu taotlemisel. Allpool on mõned levinud näited välismaalt laenatud laenudest:

laenud tagatiseta

Ülemaailmne laen kehtib teises riigis asuvatele laenuvõtjatele. Need laenud on sageli suurepärane võimalus neile, kellel on kehv krediidiajalugu või suur vara välismaal. Need on suurepärased lahendused ka välismaalastele ja neile, kes soovivad osta kinnisvara välismaalt. Välismaal laenu võtmine nõuab laenuvõtjalt veidi rohkem ettevaatlikkust ja uurimist.Muus riigis asuv pank ei kontrolli teie krediidiajalugu nii suure tõenäosusega kui teie koduriigi pank, seega uurige enne dokumentide allkirjastamist kindlasti teavet.

Enne välismaalt laenu taotlemist pidage meeles, et intressimäär põhineb võrdlusalusel ja on sageli seotud LIBORiga. Välislaenu tegelik intressimäär seotakse LIBOR-iga, millele lisandub kohaldatav vahe. Intressimäära mõjutab ka laenuvõtja krediidireiting. Seetõttu on välismaalt laenatud laenude intressimäärad tavaliselt kõrgemad kui kohalike kommertslaenude intressimäärad.

Kuigi Nepalil on luba välismaalt laenu saada, on ta välismaalt laene hankinud vaid vähesel määral. Krediidireitinguta riik muudab välispankadest laenamise kallimaks ja välispankadest laenu saamine on sageli keeruline. Kuid kuna valuuta väärtus on erinev, võivad välislaenud olla Nepali laenuvõtjatele äärmiselt soodsad. NRB kehtestas hiljuti rangemad nõuded pankadele, kes soovivad osta välislaene. Seetõttu on BFIdel raskusi välislaenu hankimisega.

Lisaks välismaalt saadud laenudele nõuavad idufirmad rahastamise saamiseks sageli ka konverteeritavaid võlgu. Nad suurendavad oma esialgset rahastamisvooru, hakkavad oma kaupu ja teenuseid müüma ning lõpuks vajavad nad rohkem raha. Selleks püüavad nad need laenud omakapitaliks konverteerida. Riigipanga määrused on sageli sellise laenu andmise peatanud. Siiski võib konverteeritavate võlgade olemasolu aidata sellest takistusest üle saada.Enne laenu vastuvõtmist on oluline tutvuda laenutingimustega.

Türgi erasektor tugineb oma rahastamisvajaduste rahuldamiseks üha enam välisallikatele. Olenemata sellest, kas see tähendab laenu andmist Türgi panga kaudu või välismaalt laenu taotlemist välismaise finantsasutuse kaudu, otsivad ettevõtted sageli vahendeid välismaistest allikatest, kui sisemised vahendid ei ole piisavad. Lisaks vajavad nad sageli lisavahendeid, et hinnata kasutamata ressursse või juhtida oma investeeringuid. Selle tulemusena on Türgi õigusaktidega kehtestatud eeskirjad, mis viivad sise-eeskirjad vastavusse rahvusvaheliste standarditega, edendades välisressursside nõuetekohast kasutamist.

Välismaiste kinnisvarade jaoks rahastamise saamine võib olla keeruline ja välismaised hüpoteegid nõuavad tavaliselt suurt sissemakset ja kõrgeid intressimäärasid. Teise võimalusena võite kaaluda uue elukindlustuspoliisi taotlemist. Siiski on oluline märkida, et välismaist hüpoteeklaene ei ole nii raske saada kui kodumaist laenu. Kodukapitali krediidiliin, tuntud ka kui HELOC, võib olla suurepärane võimalus. Kodukapitali krediidiliini on võimalik saada madala intressimääraga võrreldes traditsioonilise hüpoteegiga.

Teine võimalus laenude kiiremaks tasumiseks on lisatulu teenimine. Sissetulekute täiendamiseks võite teha palju kõrvaltoimeid. Need tööd võivad hõlmata kõike alates koerte jalutamisest kuni pakkide kohaletoimetamiseni. Need tööd võivad aidata teil laenujääki vähendada. Ärge unustage enne millelegi allkirjastamist uurida kõiki oma võimalusi. See aitab teil vältida ettenägematuid probleeme, mis võivad tekkida. Välismaal õppimise laenu taotlemisel ärge unustage kontrollida abikõlblikkuse nõudeid.

Välismaal õppimise hind on suur rahaline koorem. Sõltuvalt programmi kestusest võib see maksta tuhandeid dollareid. Lühike programm, näiteks üks semester, võib teile maksta nii vähe kui 2000 dollarit, kuid võib lõpuks maksta teile 10 aasta jooksul peaaegu 11 000 dollarit. Ja ärge unustage arvestada intressimääraga, kui plaanite makseid edasi lükata. Rahalise abi hindamisel, millele teil võib olla õigus, tuleb arvestada paljude teguritega. Näiteks 8000-dollarise laenu 6,60% intressimäär muutub 10 aasta jooksul ligi 11 000 dollariks.

Get your Instant Home Value…